23 kwietnia 2024

Pinczery.com.pl

Wszystko o psach

Cechy charakterystyczne australijskiego silky teriera

Te małe psy są idealnym towarzyszem dla tych, którzy mieszkają sami, ponieważ są niezwykle czułe i dostosowują się do każdego środowiska, tak długo jak nie mają konkurentów w domu. Są one często mylone z Yorkshire terrier, z którym są spokrewnione, ale australijski silky są mniejsze i mają dłuższe włosy. Bardzo popularne w krajach anglosaskich, zostały stworzone do zwalczania szkodników i gryzoni. Należą do rodziny terierów, ale niektóre federacje zaliczają je do kategorii psów toy.

Rasa ta charakteryzuje się posiadaniem ciała dłuższego niż jego wzrostu. Jego ciało jest zwarte, a kończyny silne. Jego klinowata głowa mieści wyraziste oczy w kształcie migdałów. Posiada on ciemne odcienie sierści, czarny nos i wyprostowane uszy, wysoko osadzone i w kształcie litery V.

Te małe teriery są uparte, aktywne i bardzo potulne. Uwielbiają być w centrum uwagi. Lubią towarzystwo człowieka, a także zabawę z dziećmi. Ze względu na swój terytorialny charakter nie tolerują życia z innymi zwierzętami domowymi. Są bardzo przywiązane do swojej rodziny i źle znoszą długotrwałe przebywanie w samotności.