25 maja 2024

Pinczery.com.pl

Wszystko o psach

Dlaczego psy zawsze chcą jeść?

Czy czujesz, że twój pies mógłby spędzić cały dzień jedząc non stop? Czy pochłania wszystko, co mu podasz w ciągu kilku sekund? Czy zawsze prosi o jedzenie, a nawet podkrada je przy każdej okazji?

Jak jedzą psy?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, jak psy odżywiały się w dawnych czasach. Zwierzęta te musiały polować, aby się najeść, a także żyły w stadach. Oznacza to, że gdy upolował zdobycz, co zdarzało się częściej lub rzadziej w zależności od okoliczności i doświadczenia, musieli ją wykorzystać.

O ile nie był to mały kawałek, jak królik, większe zwierzęta byłyby pożerane przez całe stado psów, co implikowało konieczność jedzenia szybko i jak najwięcej. Dzisiejsze psy jedzą w naszych domach codziennie, a niektóre mają nawet jedzenie na żądanie, dostępne dla nich przez cały dzień. Ale instynkty przetrwały.

Jakiej opieki wymaga pies Basenji?

Oznacza to, że są one przystosowane do spożywania dużych ilości pokarmu za jednym zamachem. Zupełnie odwrotnie niż w przypadku kotów. Dlatego często mówi się, że koty są samoregulujące, podczas gdy psy ogólnie rzecz biorąc, nie potrafią się kontrolować i zjedzą wszystko, co im w danej chwili zaoferujemy. Stąd tak ważne jest obserwowanie ich pożywienia.

Instynkt łowiecki psów

Jak wiemy, dla psów węch jest podstawowym zmysłem. Oznacza to, że będą one intensywnie odbierać wszystkie zapachy wydzielane przez nasze jedzenie. Będą one miały szczególną moc przyciągania, ponieważ normalnie są przeznaczone tylko do naszej konsumpcji. Postrzegają nas jako swoich referentów i dlatego chętnie próbują tego, co my jemy.

Prowadzi to do tego, że niektóre psy są w ciągłej gotowości. Nawet jeśli jego brzuch jest pełny, to i tak w środku czuje, że musi jeść tak długo, aż już nie będzie mógł – tak na wszelki wypadek. Aby przetrwać. W każdym razie są różnice między psem, który od czasu do czasu zje coś z podłogi, a tym, który uporczywie szuka jedzenia. To właśnie on wspina się na stół lub na nasze nogi, grzebie w koszu na śmieci, a nawet kradnie co się da wprost ze stołów czy blatów.