23 kwietnia 2024

Pinczery.com.pl

Wszystko o psach

Jaki jest temperament irlandzkiego psa wodnego?

Rasa ta szczyci się charakterystycznym kręconym, półdługim, brązowym włosem, który w połączeniu z długimi nogami i smukłą sylwetką nadaje jej elegancji. Są inteligentne i wesołe, ale nie nadają się do życia w małych mieszkaniach z dala od natury i rzek lub bagien. Potrzebują kontaktu z naturą i wodą.

Chociaż ich pochodzenie jest nieco niepewne, jest prawdopodobne, że dzielą linię z pudlem, francuskim barbat i portugalskimi psami wodnymi. Wszystkie wywodzą się od spaniela, rasy pochodzącej z Wysp Brytyjskich i datowanej na XI wiek. Historycznie były one używane do polowań na drobną zwierzynę oraz jako retrievery ptactwa wodnego.

Wiedze o zwierzętach na wyciągnięcie ręki

Jaki jest temperament irlandzkiego psa wodnego?

Są bardzo czułe i przywiązane do swojej rodziny. Jednak ten, kto spędza z nimi najwięcej czasu stanie się ich ulubieńcem. Lubią bawić się z dziećmi i będą dobrze dogadywać się z innymi zwierzętami, jeśli dorastały razem. Jednak ze względu na instynkt łowiecki i aportowania nie są dobrym wyborem, jeśli mamy w domu małe zwierzęta.

Pomimo dużej aktywności, w domu są bardzo spokojne. Wiedzą, jak odróżnić czas zabawy od życia w domu. Są nieco powściągliwe wobec obcych i zawsze czujne. Są to cechy, które czynią je doskonałymi psami stróżującymi.