23 kwietnia 2024

Pinczery.com.pl

Wszystko o psach

Ranking TOP5 najmniejszych ras psów

Często mówi się o małych psach torebkowe czy też kieszonkowe. Spotkać owe małe rasy psów można najczęściej w blokach, kamienicach, ale nawet zdarzają się osoby, które lubią po prostu mniejsze psy i właśnie takie biorą, czy też kupują. Zastanawiasz się nad tym, jakie są najmniejsze rasy psów? Właśnie wymienimy Ci te najmniejsze rasy psów w rankingu TOP 5 najmniejszych ras psów.

5 miejsce. Maltańczyk

Maltańczyk to jeden z tych najstarszych ras psów do towarzystwa, które towarzyszą już 300 lat p.n.e. Rasa ta charakteryzuje się w szczególności umaszczeniem dwóch kolorów, czysto białym, bądź też w odcieniu kości słoniowej. Maltańczyki są jedne z najbardziej małych psów a ich waga się od 3 do 4 kilogramów.

4 miejsce. Gryfonik brukselski

Owa rasa psów jest niezwykle urocza, pierwotnym przeznaczeniem owej rasy było tępienie gryzoni zalegających w domu czy na farmie, ale też i w restauracjach i innych miejscach. Owa rasa jest, prawie najmniejszą z ras na owej liście a waga tych osobników jest, od 3 do 5 kilogramów.

3 miejsce. Pinczer Małpi

Dość popularna rasa psów o charakterystycznym wyglądzie. Czworonogi mają, bardzo długą sierść a ich waga sięga, od 3 do 5 do 4 kilogramów.

2 miejsce. Toy Fox Terrier

Jeden z najmniejszych ras psów ze strony Terrierów. Jest umaszczenia biało-czarnego często jednak trafiają się kolory beżowego czy też brązowego u tych psów a ich waga sięga od 3 do 2 kilograma.

1 miejsce. Papillon

Rasa dość mało znana w Polsce, ale bardzo urocza. Pies przypomina bardziej kota niż psa, jego wzrost to 30 centymetrów a jego waga wynosi od 3 do 4 kilogramów.

W momencie, gdy chcemy zakupić od hodowcy lub wziąć ze schroniska psa, wiele osób za priorytet ustala sobie pozyskanie małego psa. Często jednak psy mieszane lub kundelki mogą urosnąć zdecydowanie bardziej, niż wydawało się to, gdy byli szczeniętami. Dlatego poszukując małych psów warto wzorować się artykułem na stronie www.realista.pl. Artykuł jest poradnikiem ze wskazówkami na temat tego jak ocenić małego szczeniaka i określić wielkość psa w przyszłości.