25 lipca 2024

Pinczery.com.pl

Wszystko o psach

Podczas jakiej pory roku kupić psa?

Mało kto wie, że pora roku ma wpływ nad opieką nad psem i determinuje naszą decyzję o przygarnięciu psa. Zwłaszcza wtedy, gdy posiadać chcemy w domu szczeniaka. Szczeniakiem trzeba się zaopiekować, no i wymaga to od nas dużo zaangażowania. Pamiętajmy, że niezależnie od pogody z psem należy wychodzić na spacery.

Więc jaka jest odpowiednia pora roku na posiadanie psa?

Pora roku ma duże znaczenie na przygarnięcie psa do domu. Szczególną kwestię trzeba wziąć pod uwagę czy jest to szczeniak czy już piesek większy a może senior. Wiele zależy od tego jakiego psa bierzemy pod opiekę i pamiętajmy jak my reagujemy na pory roku jakie mamy samopoczucie. W dalszej części artykułu zgodnie z informacjami ze strony www.dylemat.pl powiemy sobie nieco więcej o najlepszej porze roku, w której warto wziąć psa.

Weźmy pod uwagę zimną porę roku

Większość z nas woli deszczową zimną porą leniuchować w domu jest to pogoda depresyjna. Posiadanie psa w tym okresie ma swoje plusy ale jeśli piesek jest już większy, ponieważ pies wyciągnie z domu i trzeba wyjść
mimo, ze za oknem plucha. Natomiast posiadanie szczeniaka w tą porę roku może być uciążliwe, ponieważ uczymy psa czystości na dworze i musimy z nim częściej wychodzić.

Pies a ciepły okres

Z kolei jak weźmiemy pod uwagę tą ciepłą porę roku, wydaje się mieć dużo plusów. Ułatwieniem jest pogoda i swój własny ogród możemy psa wyprowadzać na zieleń kiedy tylko tego chcę ale również świetnie ułatwi podczas nauki siusiania. Również wspólne zabawy na świeżym powietrzu, gdzie z psem możemy nawiązać wspaniałą więź i przyjaźń.

W przypadku większych i starszych psów wspólnie możemy brać udział wspólnej aktywności fizycznej np. na bieganiu. Pamiętajmy, ze szczeniaki mają dużo energii i aktywność na świeżym powietrzu w taką porę roku jest świetnym rozwiązanie. Również w tą porę letnią psu nie sprzyja wysoka temperatura i w upały ograniczyć wychodzenie do minimum.

Bierzmy nawet pod uwagę nasze samopoczucie to kiedy jest dobrze psu w jaką porę roku to wiemy ale nasze  odczucia są również ważne. Niektórzy nie lubią wychodzić w czasie słońca na spacery a uwielbiają w pochmurne dni jak również odwrotnie wyjście z psem w każdą porę roku jest świetną alternatywą w czasie depresyjnej pogody, gdzie z psem trzeba i wyjść na spacer w niepogodę. Niezależnie od pogody wybierz odpowiedni moment na przygarnięcie psa dla siebie jaki i dla niego.